Note that the content of this website is an ongoing project.
If you have any updates or corrections please contact us.
 
Continental Wine Experts W.F.A. Cup
 
(Entries: 126)

Group A
Chard, Exeter, Exeter Wanderers, Exmouth, Frome, Illogan, Kingsteignton, Pelynt, Plymouth Pilgrims, St Catherines, Tiverton, Top Rank Bath, Torbay, Uley,

Group B
Albion, Bournemouth, Brighton, C&C Sports, Courthope, Gillingham, Hassocks Beacon, Herne Bay, Horam Rangers (Eastbourne), Kingston Grasshoppers, Maidstone, Molesey, Rebel Girls, Reigate, Southampton, Worthing,

Group C
Avery Hill, Aylesbury, Cope Chat, Droitwich St. Andrews, Hampstead Heathens, Hayes, Launton, Llanedeyrn, Newbury, Newtown Worcester, Shoreline, Swindon Spitfires, Warminster, West Ham United, Worcester,

Group D
Biggleswade, Colchester, East Harling, Friends of Fulham, Lowestoft, Millwall Lionesses, Noel Trigg, Northwood, Norwich, Norwich Union, Papworth, Red Devils, Norwich, Romford, Stevenage, Suffolk Bluebirds, Watford, Willesden,

Group E
Albion Wasps, Birmingham City, Burton Wanderers, BYC Argyle (Burwell Youth Club), Coventry Bantams, Crewe, Duston, EMGALS, Fishtoft, Leicester, Luton Daytel, Manchester United Supporters, Solihull, Sportsco, Town & County, Wolverhampton,

Group F
BP Sandbach, Daresbury, Doncaster Belles, Fodens, Macclesfield, Manchester Corinthians, Middlesbrough, Notts Rangers, Prestatyn, Preston North End, Preston Rangers, Reckitts, Rossendale, Rotherham, Star Inn, Wythenshawe,

Group G
Broadoak, Bronte, Cleveland Spartans, Ingol Belles, Kilnhurst, Lostock Rangers, Nabwood Athletic, Percy Main, Prescot, Preston Tigers, Rochdale, Rowntree, St Helens, Stakepool, Sunderland, Thornton ICI,

Group H
Amersham Angels, Arlesey YC, Ashford Town, Bracknell, Chelsea, Cove Krakatoa, Dunstable, Feltham United, Fulham, Gallaher, Hemel Hempstead, Luton, Milton Keynes, Shelburne, Spurs, Thurrock,
 
Date Date information Home TeamAway TeamScorecomment

First Round - Group A
Bye: Tiverton, Uley

First Round - Group B

First Round - Group C

First Round - Group D

First Round - Group E
Replay

First Round - Group F
Replay

First Round - Group G

First Round - Group H

Second Round - Group A

Second Round - Group B

Second Round - Group C

Second Round - Group D

Second Round - Group E

Second Round - Group F

Second Round - Group G

Second Round - Group H

Third Round - Group A

Third Round - Group B

Third Round - Group C

Third Round - Group D

Third Round - Group E

Third Round - Group F
Replay

Third Round - Group G

Third Round - Group H

Fourth Round

Quarter Final

Semi Final

Final
[1] Walkover for Kingsteinton  [2] Walkover for Launton  [3] Walkover for Newbury  [4] Or Red Devils, Norwich - withdrawn  [5] Or Norwich Union  [6] After Extra Time. 2-2 at full time.  [7] Town & County won  [8] Drawn  [9] Willesden now known as Old Actonians  [10] Bronte won  [11] Tiverton won  [12] Maidstone won  [13] Southampton won  [14] Warminster won  [15] Colchester won  [16] Willesden won  [17] Fodens won  [18] AET  [19] St. Helens won  [20] Also incorrectly reported as Tottenham  [21] Preston North End won  [22] Percy Main won  [23] St. Catherines won